Türk Gemici Okyanusa Düştü | Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Türk gemici okyanusa düştü

Türk Gemici  Cemil Çakır, Büyük Okyanus’taki 11bin metrelik Mariana çukuruna düştü.

Türk firmasına ait Özgür Aksoy Gemisi Tayvan’dan hareket ederek Meksika’ya yük götürmek için yola çıkmıştı.Japonya açıklarına gelindiği zaman Büyük Okyanus’ta hareket eden Gemi mürettebatından Cemil Çakır sabah saatlerinde çukura düştü.11bin metrelik çukura düşen Türk Gemici derin sulara kapılarak kayboldu.Arkadaşlarının çukura düştüğünü gören mürettebat hemen gemi kaptanına bildirdi.Gemi konumlandırılarak arama çalışmaları başlatıldı.

Cenazeye Ulaşmaya Çalışıyoruz.

Acil kurtarma mürettebatı denize inerek arama çalışmalarına başladı.Yaklaşık 10 saat süren arama kurtarma çalışmalarından herhangi bir sonuç alınamadı.Cemil Çakır’ın ne cesedine ne de üzerindeki eşyalarından herhangi birine rastlayamadılar.Cesedi bulamayan mürettebat demir alarak Meksika’ya doğru eksik biri ile devam etmek zorunda kaldılar.Gemi telefonu ile Çakır’ın ailesine ulaşan arkadaşları acı haberi ailesine ilettiler.Aile savcılığa suç duyurusunda bulunarak çocuklarının ölümü hakkında arkadaşlarının veya gemi çalışanlarının sebep olup olmadığı konusunda soruşturma talebinde bulundu.Başvuru üzerine savcılık soruşturmaya başladı.

Ailesinin yapmış olduğu açıklamada intihar ettiğini düşünmediklerini bildirdi.Cemil Çakır’ın babası ise gemideki arkadaşları ile irtibat kurduklarını, arkadaşlarının yaptığı açıklamada intihar ettiğini açıkladı.Baba Çakır ”Oğlum ileriye yönelik düşünceleri olan bir gençti. İntihar ettiğine ihtimal vermiyoruz” dedi.

Bilgisayar’ın Gelmesi Bekleniyor.

Henüz yurt dışında seferde olan Gemi Türkiye’ye döndüğü zaman vefat eden personelin şahsi eşyalarını teslim edecek. Bu eşyalar üzerinde inceleme yapılacak ve olay intihar mı yoksa cinayet mi aydınlatılmaya çalışacak. Ailenin iddiasına göre Çakır’ın diz üstü bilgisayarında yapılacak inceleme olayın aydınlatılması açısından çok önemli.

Bir önceki yazımız olan Noel kutlamak günah mı? başlıklı makalemizde islam ve noel, islamiyette yılbaşı kutlama ve noel bayramı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu İçeriği Paylaş: Twitter | Facebook | Email

Türk gemici okyanusa düştü Yorumlar

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Türk gemici okyanusa düştü Etiket

Kaliteli ve seviyeli sohbet siteleri olarak; Chat Siteleri Sohbet Siteleri olarak bizlere Google üzerin den ulaşabilirsiniz..