Şalgam’ın Faydaları | Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Şalgam’ın faydaları

Şalgam’ın faydaları saymakla bitmiyor.Vitamin zengini Şalgam Grip başta olmak üzere çeşitli hastalıklarda bire bir etkili.

Yapılan araştırmalarda, şalgam suyu grip ve soğuk algınlığı tedavisinde etkili olduğu, vitamin yönünden zengin olması nedeniyle hastalıkları önlediği açıklandı.

Şalgam suyunun kaynağı havuçtan yapılmaktadır.Günlük enerji kaybı yaşayan insanlarda direnci arttırabileceğini multivitamin etkisi yarattığı söyleniyor.

Çeşitli faydaları nelerdir?

Şalgam suyu doğal vitamin kaynağıdır.Bağırsakları çalıştırarak, kabızlığı önler.Ayrıca iştah açıcı olarakta kullanılmaktadır.Mide ve Karaciğer’e faydaları saymakla bitmez.Kalsiyum,potasyum ve demir içerir, kemik ve diş etlerini güçlendirir.Şeker hastalarının kullanması gereken başlıca içeceklerden biridir.Kış aylarında grip hastalarının vazgeçilmez tedavi çeşitlerindendir.Boğaz iltihabı için kullanılabilir.Ayrıca Böbrek taşlarını düşürmede yardımcı olur.Şişkinlik olan bölgelerde şişkinliği giderir.Akçiger ve Bronş yollarını açarak temizler.Vücudu rahatlatır.Rahat nefes alabilmemize yardımcı olur.Vücut hastalıklarına yardımcı olur ve direnci arttırır.İdrar söktürücü etkisi vardır.Ayrıca idrar enfeksiyonlarında tedavi edici özelliği bulunmaktadır.

Şalgam nasıl yapılır?

Şalgam suyu siyah havuç ile yapılır.Genellikle Adana şehrimizde çok ünlü bir içecektir. Kış aylarında gribe karşı etkisinin yanında bir de yaz aylarının vazgeçilmez serinletici içeceklerinden biridir.Ayrıca et ve ızgara yemekleri ilede tüketilmektedir.Şalgamın tohumlarından ayrıca yağ üretilir.Şalgam suyu dışında, çorbası ve turşusu da yapılmaktadır.Genellikle ılık ve serin bir iklimde yetişir.

Bu İçeriği Paylaş: Twitter | Facebook | Email

Şalgam’ın faydaları Yorumlar

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Şalgam’ın faydaları Etiket

Kaliteli ve seviyeli sohbet siteleri olarak; Chat Siteleri Sohbet Siteleri olarak bizlere Google üzerin den ulaşabilirsiniz..