Noel Kutlamak Günah Mı? | Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Noel kutlamak günah mı?

Yılbaşı yaklaşıyor.Noel geldi gelecek.Peki yıl başını kutlamak günah mı?

Yılbaşı’nın gelişi inancımıza göre hristiyan topluluğunun bayramı olarak kabul edilmektedir.İnançlarına göre Hz.İsa peygamberimizin doğum günü olarak kabul edilen yılbaşı hristiyanların bayram günü olarak kutlanmaktadır.31 aralığın bitişi, 1 ocağın başlangıcı ile bu tarih kabul edilir.

Müslümanların inançlarına göre yılbaşını kutlamak caiz değildir.Çünkü bu islamiyette dini bir bayram olarak kabul edilmemektedir.Türk topluluğu için farklı bir inanış doğuran noel bayramı, sıradan bir gün gibi kabul görmektedir.

Kuran-i Kerim’de yazılan ayetlere göre ise;

Şöyle deyin: “Allah’a, bize indirilene, İbrahim’e, İsmail’e, İshak’a, Yakub’a, onun torunlarına indirilene, Mûsa’ya ve İsa’ya verilene ve diğer nebilere verilene inandık. Bunlar arasından hiç kimseyi ayırmayız. Biz yalnız O’na teslim olanlarız. (2 Bakara-136)

Bir önceki yazımız olan Mardin CHP’den AK Parti’ye destek başlıklı makalemizde chpden ak partiye destek, mardin chp teşkilatı ve midyat belediye başkanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu İçeriği Paylaş: Twitter | Facebook | Email

Noel kutlamak günah mı? Yorumlar

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Noel kutlamak günah mı? Etiket

Kaliteli ve seviyeli sohbet siteleri olarak; Chat Siteleri Sohbet Siteleri olarak bizlere Google üzerin den ulaşabilirsiniz..