Erkeklere Prostat Uyarısı | Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Erkeklere Prostat Uyarısı

Üroloji Uzmanlarının yaptığı açıklamada belirli bir yaşa gelen her erkeğin prostat kontrolu yapması gerekiyor.

Üroloji Uzmanı Dr.Fatih Veysel Baran, 40 yaşını geçen erkeklerin her yılı en az 1 defa prostat taraması yapması gerektiğini açıkladı.Günümüzde göz ardı edilemeyecek kadar önemli bir hastalık olan prostat’ın her erkek için problem olabilecek hastalıklardan biridir.Erkeğin doğmadan önce bile fizyolojik yapısında bir organ gibi bulunan bu hastalık herkeste görülebilir.

Siirt’in Özel Hastanesinde çalışan Üroloji Uzmanı vermiş olduğu bilgiler içerisinde,  “Prostat erkekte testosteron organı ile büyümeye başlar . Bu tür problemlerle gelen hastalar aslında prostatın büyümesi ile problem yaşamaya başlar. Prostat bezi, testosteron hormonu salgılandığı sürece büyümesine sebep oluyor. Prostatı büyüyüp sorun yaşayan her erkek doktora başvuruyor.” dedi.

Hastalık sadece yaşlı insanlarda değil, her yaşta erkeklerde görülebileceğini vurguladı.Özellikle orta yaşı geçen insanların bu konuyu öneme almaları ve her yıl en az 1 defa kontrol etmeleri gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan ilaç kullanımına dikkat başlıklı makalemizde hatalı ilaç kullanımı, ilaç kullanımı ve ilaçla alınmaması gereken besinler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu İçeriği Paylaş: Twitter | Facebook | Email

Erkeklere Prostat Uyarısı Yorumlar

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Erkeklere Prostat Uyarısı Etiket

Kaliteli ve seviyeli sohbet siteleri olarak; Chat Siteleri Sohbet Siteleri olarak bizlere Google üzerin den ulaşabilirsiniz..