Brokoli Kanseri Engelliyor | Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Brokoli kanseri engelliyor

Eğitim ve Araştırma Fakültesi’nde yapılan inceleme sonucu Turp ailesinin kanseri önlemede büyük etkisi olduğu açıklandı.

Sebze çeşitleri olmak üzere akciğer, prostat, bağırsak ve  tüm kanser türlerine karşı hem koruma hem de ilaç gibi iyileştirme olduğu vurgulandı.Yapılan açıklamada lahana, karnabahar, brokoli, Brüksel lahanası, beyaz ya da kırmızı turp gibi sebzelerin kanserli hücreler üzerinde ilaç tedavisi ile aynı etkisinin olduğu söylendi.Turpgillerin mümkün mertebe çiğ olarak öğütülmesinin daha çok faydalı olacağı vurgulanıyor.

Alışveriş yapabileceğimiz market ve mağazalarda  rahatlıkla turşusunu bulabildiğimiz kapari bitkisinde yüzde 40 metil izotiyosiyanat, yüzde 21 izopropil izotiyosiyanat ve yüzde 6 butil izotiyosiyanat mevcut. Kapari çok etkili kanser önleyici bir sebze çeşididir.

Yoğun  miktarda sigara tüketiminin yanı sıra turpgiller  kanser önleyici besin maddelerini çok fazla miktarda, çiğ ve pişirilmeden tüketmememiz neden olmaktadır.Avrupa ülkelerinde bu sebzeler yoğun bir şekilde tüketilmektedir.Bu sebeple kanser riskinin daha yoğun olduğu bölgeler genellikle bu tür sebzeleri en az tüketen ülkeler olduğu açıklandı.

Bir önceki yazımız olan Balkabağı’nın Faydaları başlıklı makalemizde balkabağı, balkabağı çorbası ve balkabağının faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu İçeriği Paylaş: Twitter | Facebook | Email

Brokoli kanseri engelliyor Yorumlar

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Brokoli kanseri engelliyor Etiket

Kaliteli ve seviyeli sohbet siteleri olarak; Chat Siteleri Sohbet Siteleri olarak bizlere Google üzerin den ulaşabilirsiniz..