Balkabağı’nın Faydaları | Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Balkabağı’nın Faydaları

Kış aylarının vazgeçilmez tatlarından biri olan Balkabağının mucizeleri saymakla bitmiyor.

Avrupa ülkelerinde oldukça fazla tüketilen Balkabağı ülkemizde kış aylarının vazgeçilmez tatlılarından biridir.Balkabağı çeşitli tatlı ve yemeklerimizde kullanılıyor.Çorbası bile yapılıyor ancak bazı insanların damak zevkine hitap etmiyor.Balkabağının tedavi edici özelliği saymakla bitmiyor.Faydalarını siz kullanıcılarımıza hemen sıralayalım.

Vitamin deposu olan bu sebze potasyum, sodyum, fosfor, kalsiyum ve bolca demir içermektedir.Özellikle çocukların kemik gelişiminde faydalı olmaktadır.Demir içerdiği için anemi ve kansızlığı önler.

Antioksidan içeren Balkabağı vücudu mikroplardan korur.Bağışıklık sistemini koruyan bu mucizevi sebze antibiyotik etkisi ile vücudumuzda barınan mikropları öldürür.iltihabın  giderilmesinde ve bağışıklık sisteminin güçlenmesinde oldukça faydalıdır.Balkabağını kış aylarında tüm aile olarak bolca tüketmelisiniz.

Bol miktarda lif içeren balkabağı vücuttaki zararlı yağları emerek yok eder.Kolestrolü  ve kandaki zehirli yağları sünger gibi çekerek tedavi eder.Aynı zamanda bu lifler bağırsakların verimli bir şekilde çalışmasında yardımcı olur.Kabızlık ve hemoroid tedavisi için kullanılır.

A vitamini etkisi bulunan Balkabağı, göz hastalıkları ve göz rahatsızlıkları yaşayan insanlar için kullanılması gereken bir sebzedir.Görme konusunda sorun yaşayanlar için birebir kullanılabilir.

Son yılların kozmetik ürün çeşitleri içerisinde oldukça sıklıkla kullanılan Balkabağı cilt sorunlarınada çare olmaktadır.Cilt kuruluğu için nemlendirici özelliği bulunduğundan kozmetik kremleri içerisindede kullanılmaktadır.Cildinizi yumuşatıp, lekeleri önlemek için balkabağını kullanabilirsiniz.İçerdiği beta karoten cildi yenileyerek yumuşak bir hal almasını sağlar.

Bunların yanı sıra çorba ve tatlılarınızda kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Şalgam’ın faydaları başlıklı makalemizde gribe ne iyi gelir, şalgam ve şalgam nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu İçeriği Paylaş: Twitter | Facebook | Email

Balkabağı’nın Faydaları Yorumlar

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Balkabağı’nın Faydaları Etiket

Kaliteli ve seviyeli sohbet siteleri olarak; Chat Siteleri Sohbet Siteleri olarak bizlere Google üzerin den ulaşabilirsiniz..