Bakımlı Ellere Kavuşun | Chat Siteleri, Sohbet Siteleri

Bakımlı ellere kavuşun

Evde uygulayıp herhangi bir sağlık merkezine gitmeden sağlıklı ve bakımlı ellere kavuşmak istermisiniz?

Tüm kadınlar cilt ve bakım güzelliklerine herşeylerinden çok önem verirler.Günlük yaşantılarının vermiş olduğu zararlar kimi zaman insanların vücut sağlığını etkilemektedir.Bayanlarımız bu konuda aşırı hassas oldukları için strese girip kendilerini yıpratmaktadırlar.Özellikle ev işlerinde bazı kimyasal maddelerle temizlik yapan hanımlar el bakımlarına özen gösterememektedir.Sizlere evde bakım yapabileceğiniz 4 aşamalı seçenek sunacağız.

Ellerinizi gün içerisinde sürekli yıkamalısınız.Yıkamak için ise sabun kullanmanız gerekir.Peki ne çeşit sabun el bakımınıza yardımcı olur?Tabiki yumuşak ve arındırıcı özelliği olan sabunları seçmeniz gerekmektedir.Ellerinizi ılık su ile yıkamaya özen göstermelisiniz.Aşırı sıcak su kullanımı ellerinizi tahriş eder ve çabuk yaşlandırır.Yıkadıktan sonra kurulamak için ise yumuşak havlu tercih ediniz.

Ellerinizi yıkadıktan sonra maske ile güzelce bakım yapmalısınız.Bu sayede pürüssüz bir görünüm almasına yardımcı olacaktır.Maskeyi kullanmadan 15-20 dakika önce ılık suda bekletiniz.Ellerinizin yumuşadığını hissettikten sonra ise kurulayıp maskeyi uygulayınız.Bir müddet bekletip daha sonra bol su ile yıkayınız.Ellerinizin kirden arındığını göreceksiniz.

Elleriniz ve cilt bakımınız için mutlaka nemlendirici krem kullanınız.Böylelikle ellerinizde oluşabilecek kuruluğu ve çatlaklığı önlemiş olacaksınız.Cildiniz kuru ise içerisinde gliserin özelliği taşıyan el kremlerinden faydalanabilirsiniz.Kremi kullanırken masaj yaparak sürmeye ve dairesel şekilde kremi ellerinize uygulamaya özen göstermelisiniz.

Ellerinizi ölü hücrelerden arındırın.Peeling kremini kullanarak ellerinizde barınan ölü hücreleri yok edebilirsiniz.Kremi uyguladığınız zaman cildinizin nemli olduğunu görmeniz gerekmektedir.Eğer cilt yapınız kuru ise bu işlemi sürekli yapmamanız gerekiyor.Haftada 1-2 defa yapmanız yeterli olacaktır.Peeling sayesinde elleriniz ölü hücrelerden arınmakla kalmayacak aynı zamanda daha önce oluşan leke ve kırışıklıklarındanda kurtulmuş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Cevizin sağlığımıza etkisi başlıklı makalemizde ceviz, cevizin faydaları ve cevizin sağlığa etkileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu İçeriği Paylaş: Twitter | Facebook | Email

Bakımlı ellere kavuşun Yorumlar

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Bakımlı ellere kavuşun Etiket

Kaliteli ve seviyeli sohbet siteleri olarak; Chat Siteleri Sohbet Siteleri olarak bizlere Google üzerin den ulaşabilirsiniz..